Bearing Wholesalers Wheel Bearing/Hub Assembly - Front - 4857 KIT
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/bearing-wholesalers-hub-assembly/SPO113407.html
$370.00
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO113407
Additional Information
Tech Spec
HUB ASSEMBLY
| Wheel Hub Type | 4 |
|---|---|
| ABS | N |
| Spline Type | 28mm |
| Spline Quantity | 27 |
| Flange Diameter | 138 |
| Hub Pilot Front | 67 |
| HUB PILOT REAR | 87 |
| REAR FLANGE | Y |
| Flange Shape | SQUARE MOD |
| Threaded Holes | 4x M12x1.25 |
| Bolt Hole Centres | 86x72 |
| Stud PCD | 109 |
| STUD QUANTITY | 5xM12 |
| Weight | 3.5kg |
| Recommended Torque Setting | 226Nm +/- 29Nm |