Bearing Wholesalers Wheel Bearing/Hub Assembly - Front - 4849 KIT
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/bearing-wholesalers-hub-assembly/SPO113353.html
$158.99
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO113353
Additional Information
Tech Spec
HUB ASSEMBLY
| Wheel Hub Type | 4 |
|---|---|
| Spline Type | 33mm |
| Flange Diameter | 137 |
| Threaded Holes | 1xM10 |
| Straight Holes | 2x14mm |
| Hub Pilot Front | 65/70 |
| HUB PILOT REAR | 90 |
| REAR FLANGE | Y |
| Flange Shape | TRIANGLE |
| Threaded Holes | 3xM11 |
| Bolt Hole Centres | 99x99 |
| HOLE PCD | 105 |
| HOLE QUANTITY | 5xM11 |
| Weight | 3.3kg |
| Recommended Torque Setting | REFER TO MANUFACTURERS INSTALLATION GUIDELINES |