Bearing Wholesalers Wheel Bearing/Hub Assembly - Rear - 5077 KIT
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/bearing-wholesalers-hub-assembly/SPO121423.html
$362.00
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO121423
Additional Information
Tech Spec
HUB ASSEMBLY
| Wheel Hub Type | 3 |
|---|---|
| ABS Sensor | SOCKET |
| STUD TYPE | Y |
| Flange Diameter | 136 |
| Straight Holes | 2 x14mm 1 x 18mm |
| Hub Pilot Front | 68.3 |
| HUB PILOT REAR | 83 |
| REAR FLANGE | Y |
| Flange Shape | TRAPEZOID |
| Straight Holes | 4x11mm |
| Bolt Hole Centres | 100 x 90 x 59 |
| Stud PCD | 108 |
| Stud Qty | 5xm12x1.5 |
| Weight | 3.9kg |
| Recommended Torque Setting | Refer to manfucturers installation guidelines |