Bearing Wholesalers Wheel Bearing/Hub Assembly - Rear - 5008 KIT
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/bearing-wholesalers-hub-assembly/SPO119229.html
$317.00
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO119229
Additional Information
Tech Spec
HUB ASSEMBLY
| Type | 4 |
|---|---|
| SPLINE | 31mm |
| Spline Qty | 27 |
| Flange Diameter | 149.85 |
| Stud PCD | 109 |
| Hub Pilot Front | 71.3 |
| HUB PILOT REAR | 90.3 |
| REAR FLANGE | Y |
| SHAPE | TRAPEZOID |
| Bolt Hole Centres | 82x65x58 |
| KIT WEIGHT | 4.5kg |
| BOX SIZE | LHB |
| Recommended Torque Setting | 213Nm |