Whiteline Sway Bar Link Assembly (Heavy Duty Adjustable Steel Ball) - KLC180-090
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/whiteline-nlasway-bar-link-kit-h-duty-adj-steel-ball/SPO6432505.html
Now
$196.00
^
Was
$245.00
Don't Miss Out - Sale Ends
05/04/26
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO6432505
Additional Information
Tech Spec
=NLA=SWAY BAR LINK KIT H/DUTY ADJ STEEL BALL
| Kit Qty | 2 |
|---|---|
| Type | Ball |
| Adjustable | Yes |
| Link On-Car Adjustable | Yes |
| Link Adjustment | 25mm |
| Bolt Diameter | 12mm |
| Length | 90mm-115mm |
| Configuration | Horizontal |
| Link Notes | Adjustable Extra Heavy Duty |
| Warranty | 3 Year / 60,000Kms |