PRO-TORQUE
Protorque Head Bolt Set - BK2315
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/pro-torque-ptq-head-bolt-set/SPO4459550.html
Now
$199.99
^
Was
$249.99
Don't Miss Out - Sale Ends
05/04/26
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO4459550
Additional Information
Tech Spec
PTQ HEAD BOLT SET
| Bolt 1 | |
|---|---|
| Head Style | Female Star |
| Thread Dia | M11 |
| Thread Pitch | 1.50mm |
| Length | 143mm |
| Quantity | 16 |
| Bolt 2 | |
| Head Style | Female Star |
| Thread Dia | M10 |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Length | 65mm |
| Quantity | 2 |