PRO-TORQUE
Protorque Head Bolt Set - BK5360
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/pro-torque-ptq-head-bolt-set/SPO4383943.html
Now
$119.99
^
Was
$149.99
Don't Miss Out - Sale Ends
05/04/26
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO4383943
Additional Information
Tech Spec
PTQ HEAD BOLT SET
| Bolt 1 | |
|---|---|
| Head Style | Male Star |
| Thread Dia | M12 |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Length | 105mm |
| Quantity | 14 |
| Bolt 2 | |
| Head Style | Male Star |
| Thread Dia | M12 |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Length | 125mm |
| Quantity | 4 |
| Bolt 3 | |
| Head Style | Male Star |
| Thread Dia | M8 |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Length | 90mm |
| Quantity | 2 |