PRO-TORQUE
Protorque Cylinder Head Bolt Set - BK9563-1
Details
https://www.supercheapauto.com.au/p/pro-torque-ptq-head-bolt-set---1-head/SPO4459592.html
Now
$143.99
^
Was
$179.99
Don't Miss Out - Sale Ends
05/04/26
$0.00
Promotions
Special Offer
Only select SCA stores can do fitments, please enter your location to see the closest.
Item No. SPO4459592
Additional Information
Tech Spec
PTQ HEAD BOLT SET - 1 HEAD
| Bolt 1 | |
|---|---|
| Head Style | Male Hex |
| Thread Dia | M12 |
| Thread Pitch | 1.75mm |
| Length | 172mm |
| Quantity | 10 |
| Bolt 2 | |
| Head Style | Male Hex |
| Thread Dia | M8 |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Length | 30mm |
| Quantity | 4 |